Yhteystiedot

Oppisopimustoimijoiden yhteystiedot

Asiakaspalvelu

Etelä-Savon ammattiopisto
Raviradantie 8-10, 50100 MIKKELI

  • oppisopimusneuvonta, opintososiaaliset edut ja koulutuskorvaukset

Anu Penttinen, opintosihteeri
Puh. 044 7115 348, anu.penttinen@esedu.fi

Oppisopimuskoordinaattorit

Tapani Rytkönen, oppisopimuskoordinaattori
Kuusitie 41, 76120 PIEKSÄMÄKI

puh. 040 305 6610, tapani.rytkonen@esedu.fi

  • Pieksämäen seutu
  • kaikki koulutukset

Arto Väisänen, opettaja
Raviradantie 4-6, 50100 MIKKELI

puh. 044 711 5619, arto.vaisanen@esedu.fi

  • Mikkelin seutu
  • tekniikan alojen tutkinnot

Pirjo Tuovinen, tuntiopettaja
Otavankatu 4, 50100 MIKKELI

puh. 044 711 5743 , pirjo.tuovinen@esedu.fi

  • Mikkelin seutu
  • majoitus- ja ravitsemispalvelualojen tutkinnot

Leila Rapo-Jääskeläinen, opettaja
Raviradantie 8-10, 50100 Mikkeli

puh. 044 7115476, leila.rapo@esedu.fi

  • Mikkelin seutu
  • liiketaloudenalojen tutkinnot, hius- ja kauneusalan tutkinnot

Mirja Kauppi, tuntiopettaja
Otavankatu 4, 50100 MIKKELI

puh. 044 711 5844 , mirja.kauppi@esedu.fi

  • Mikkelin seutu
  • sosiaali- ja terveysala sekä tekstiili- ja muotiala

Satu Turkki, opettaja
Otavankatu 4, 50100 MIKKELI

puh. 044 711 5727 , satu.turkki@esedu.fi

  • Mikkelin seutu
  • puhdistuspalvelualan tutkinnot

Asko Tolvanen, tuntiopettaja
Metsäkouluntie 10, 50100 Mikkeli

puh. 044 7115612, asko.tolvanen@esedu.fi

  • Mikkelin seutu
  • luonnonvara-alojen tutkinnot
Jaa sivu