Yhteystiedot

Oppisopimustoimijoiden yhteystiedot

Asiakaspalvelu

Etelä-Savon ammattiopisto Esedu
Raviradantie 4-6, 50100 Mikkeli

  • oppisopimusneuvonta, opintososiaaliset edut ja koulutuskorvaukset

Anu Penttinen, opintosihteeri
Puh. 044 7115 348, anu.penttinen@esedu.fi

Oppisopimuskoordinaattorit

Mikkeli

Arto Väisänen, opettaja
Raviradantie 4-6, 50100 Mikkeli
puh. 044 711 5619
arto.vaisanen@esedu.fi

  • Mikkelin seutu
  • tekniikan alojen tutkinnot

Leila Rapo-Jääskeläinen, opettaja
Otavankatu 4, 50100 Mikkeli
puh. 044 711 5476
leila.rapo@esedu.fi

  • Mikkelin seutu
  • liiketaloudenalojen tutkinnot, hius- ja kauneusalan tutkinnot

Asko Tolvanen, tuntiopettaja
Metsäkouluntie 10, 50100 Mikkeli
puh. 044 711 5612
asko.tolvanen@esedu.fi

  • Mikkelin seutu
  • luonnonvara-alojen tutkinnot
  • logistiikka-alojen tutkinnot

Mirja Kauppi, tuntiopettaja
Otavankatu 4, 50100 Mikkeli
puh. 044 711 5844
mirja.kauppi@esedu.fi

  • Mikkelin seutu
  • sosiaali- ja terveysala sekä tekstiili- ja muotiala

Satu Turkki, opettaja
Otavankatu 4, 50100 Mikkeli
puh. 044 711 5727
satu.turkki@esedu.fi

  • Mikkelin seutu
  • puhdistuspalvelualan tutkinnot

Pirjo Tuovinen, tuntiopettaja
Otavankatu 4, 50100 Mikkeli
puh. 044 711 5743
pirjo.tuovinen@esedu.fi

  • Mikkelin seutu
  • majoitus- ja ravitsemispalvelualojen tutkinnot

Pieksämäki

Tapani Rytkönen
Kuusitie 41, 76120 Pieksämäki
puh. 040 305 6610
tapani.rytkonen@esedu.fi

  • Pieksämäen seutu
  • kaikki koulutukset
Jaa sivu