11.6.2020

Yhteishaussa opiskelemaan valitut

Tässä listaus yhteishaussa Mikkeliin ja Pieksämäelle valituista opiskelijoista.
HUOM! Listassa niiden nimet, jotka ovat hakuvaiheessa antaneet luvan nimensä julkaisuun.

Valintakirjeet lähetetään postitse valituille torstaina 11.6.

Onnea tuleville eturivin taitajille!

Mikkeli

Metsäalan perustutkinto, pk

Golovchanskii, Fedor
Hertteli, Nuutti Eeli
Hirvikallio, Tuukka Veli-Pekka
Hokkanen, Lassi Matias
Härmä, Ville Veikko Juhani
Jaatinen, Milka Susanna
Karvonen, Jami Matti Johannes
Keijonen, Juha Pekka Ilmari
Koivisto, Aleksi Mikael
Kokko, Juuso Elmeri Matias
Laitinen, Niko Herman
Melonen, Eemil Hugo Edvard
Määttänen, Arttu Leo Samuli
Näkki, Lasse Kalevi
Parri, Jalmari Antti Olavi
Pulkkinen, Paavo Aatu Eemeli
Romunen, Joel Petri Sakari
Salonen, Santtu Kasper
Särkkä, Topi Valtteri
Tamminen, Jesse Joonas Verneri
Tiihonen, Juho Onni Oskari
Turpeinen, Aapo Eemeli
Vihanta, Riku Juhani Petteri
Viuhkonen, Juuso Ukko Oskari
Väisänen, Miro Aarne Kalevi

Autoalan perustutkinto, pk

Haimilahti, Meri-Kukka Maaria
Himanen, Miro Joona Petteri
Hotanen, Kimi Nikki
Häkkänen, Joakim Anton
Ivanov, Vladimir
Kiljunen, Christian Olavi Jeremia
Laitinen, Petro Juhani
Laulainen, Juuso Johannes
Lipsanen, Arttu Juho Sakari
Marttinen, Mianna Magda Minniina
Marttinen, Oliver Veeti Oskari
Myyryläinen, Väinö Juho Aapeli
Nikkinen, Vili Elmeri
Nyman, Isabel Veronica Katariina
Oranen, Venla Marja Kaarina
Palm, Tino Anton Dimitri
Parviainen, Manu Matias
Piekäinen, Joona Erkki Antero
Pistool, Emma Sinikka Vilhelmiina
Rokkanen, Wilma Emma Erika
Seppänen, Niko Henrik
Suikkari, Mikko Oskari
Viljakainen, Aleksandra Johanna

Rakennusalan perustutkinto, pk

Herranen, Erno Patrik
Hossainy, Said Taha
Häkkinen, Oskari Juho Aleksi
Laitinen, Oskari Aati Valdemar
Leivo, Joel Mikael
Mielikäinen, Veeti Niklas Olavi
Niiranen, Vertti Armas Juhani
Puustinen, Niko Santeri
Ruhanen, Joona Petteri
Syrjäläinen, Matias Eetu Antero
Tuoriniemi, Akseli Aimo Oliver
Vornanen, Joona Jalmari

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk

Laitinen, Arttu Ville Severi
Nyberg, Joni Jarno Juhani
Pyy, Veeti Ville Ilmari
Pätsi, Miika Olavi Jalmari

Talotekniikan perustutkinto, pk

Halonen, Kimmo Kalevi
Hyppönen, Markku Juhani
Kantanen, Jaakko Kalevi
Kellman, Eemil Aki Mikael
Kinnunen, Jesse Jarmo Johannes
Kinnunen, Jimi Tapio
Koponen, Miro Julius
Letonsaari, Olli Elmeri
Mustonen, Matias Veikka Vihtori
Pasoja, Alex Mikael
Rautiainen, Iikka Juhana Edvard
Sourander, Elias Eino Veli
Telkkä, Veeti Julius
Väisänen, Miro Valtteri

Pintakäsittelyalan perustutkinto, pk

Ahtiainen, Elisa Maria Hannele
Himanen, Iisa Amelie
Kontulainen, Aapo Matias
Moll, Maria Kirsti Katriina
Tiilikainen, Minka Ronja Annikki
Tuukkanen, Aava Aurora

Logistiikan perustutkinto, pk

Hartonen, Jeanette Jonna Sofia
Kakriainen, Joona Kaapo Kalevi
Kinnunen, Aimo Sakari
Kontti, Martti Olavi
Kotro, Joona Peeli Ilmari
Lausas, Eetu Ilmari
Manninen, Elmeri Esko Aleksi
Markkanen, Manu Kalle Antero
Marttinen, Lenni Erik
Nummelin, Mikael Pertti Tapio
Palmgren, Kasperi Veeti Valtteri
Piironen, Topi Eemeli Mikael
Pulliainen, Oona Janna Josefina
Puntanen, Viljami Matias
Putkinen, Antti Pekanpoika
Roponen, Kalle August Jalmari
Sutinen, Jere Toivo Wilhelm
Ukkonen, Jani Miika Antero
Vanninen, Julius Joakim
Virtanen, Leevi Taavetti
Viskari, Armas Vilho Olavi
Väisänen, Taika Aada Amanda

Elintarvikealan perustutkinto, pk

Grunér, Tony Ukko Elvis
Hokkanen, Janna Emilia
Holappa, Miro Patrik
Hänninen, Eveliina Ellinoora Alexandra
Korpelainen, Selja Susanna
Nulpponen, Joel Vilho Aapeli
Puolakka, Nina Vivianna

Liiketoiminnan perustutkinto, pk

Auvinen, Niclas Ensio Johannes
Biyik, Arman Cemal
Foric, Amir
Himanen, Laura Karoliina
Hokkanen, Minttu Kukka Maaria
Hänninen, Salla Sofia
Jakobsson, Mila Julia
Kontinen, Aapo Touko Antero
Kälviä, Anni Elina
Liljegren, Tatu Mikael
Loponen, Ille Juhani
Markkanen, Paavo Santeri
Mustonen, Antti-Jussi Olavi
Neuvonen, Jesse Petteri
Nikulainen, Ville Johannes
Oinonen, Veeti Onni Hermanni
Pastinen, Miko Iivari
Pesonen, Antti Eino Pekka
Pulliainen, Pinja Emilia
Räisänen, Topi Tapio
Saarenheimo, Milla Amanda
Siira, Jere Jussi
Skaffari, Anton Oliver
Tepponen, Joni Tuomo Antero
Tolvanen, Tua Maria
Turunen, Anniina Emilia
Voutilainen, Nea Essi Tuulia
Väätämöinen, Helmi Taimi Kristiina

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk

Hotokka, Helmi Kerttu Maria
Hämäläinen, Vilma Ella Martina
Kaipainen, Petra Karoliina
Keränen, Kiia Iina Emilia
Keurulainen, Martta Katriina
Kontinen, Emma Maria
Koskimäki, Milla Kerttu Elina
Kälkäjä, Nea Iida Sofia
Partanen, Sanna Pauliina
Sillman, Iida Olivia
Suutari, Hanna Aino Katariina
Särkkä, Anna-Maria Ekaterina
Toivanen, Adalmiina Maisa Minnea
Tuovinen, Marja Leena Annika

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk

Flink, Clarissa Emilia Desire
Immonen, Heidi Elisa
Inkinen, Dai Luca Kristian
Kohvakka, Sara Karoliina
Korpelainen, Aada Roosa Linnea
Koskiperä, Eetu Matti Ilmari
Lindholm, Aaro Lucas Alexander
Martikainen, Margarita Maisa Elisa
Sormunen, Miko Casimir
Uotinen, Saana Lyydia Marianne
Vaheristo, Sulo Antti Ilmari

Matkailualan perustutkinto, pk

Dzemaili, Aldin
Fedorova, Alina Maria
Kakko, Elina Sara Loviisa
Konga, Tytti Krista Anniina
Korhonen, Petra Emilia
Kuivalainen, Karla Mirella
Lahnala, Sofia Paula Susanna
Marttila, Julia Iina Melina
Tähti, Usva Kaarina Ristontytär

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk

Brunou, Miska Kalle Viljami
Haimilahti, Juho Matti Samuel
Hämäläinen, Ville Juho Johannes
Jukarainen, Manu Olavi
Klen, Jasmin Juulia Katariina
Konttinen, Miro Tapio
Laaksonen, Kasperi Oskar
Lappi, Jonni Väinö Eemeli
Meriläinen, Lenni Lauri Jannenpoika
Muttilainen, Akseli Niilo Olavi
Paajanen, Joona Mikael
Partanen, Juuso Heikki
Saranki, Arttu Juhana
Soininen, Eero Juhani

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk

Andersson, Jessica Annikki
Haimilahti, Erika Maria Annikki
Haiminen, Viljam Otto Juhani
Haponen, Emilia Siiri Sofia
Heinikangas, Manta Minttu Merinna
Hytönen, Minja Kerttu Emilia
Immonen, Veera Sofia
Jämsä, Tiia Elina
Kallio, Juho Olavi
Ketsuwantat, Suphatsara
Kilpinen, Sanni Aino Amanda
Koponen, Marikki Aino Adele
Koski, Silja Helmi Anniina
Kuolimo, Anna Katriina
Laakkonen, Alina Emilia
Laamanen, Riina Peppi Pauliina
Laukkanen, Jenny Josefiina
Lopperi, Pinja Marjut Eveliina
Markevitsch, Janette Angelica
Marttinen, Weikka Wesa Werneri
Mohammad, Maref Hano
Palm, Jasmin Ricita Marita
Partanen, Martta Alli Sofia
Partanen, Neea Linnea Melissa
Pöyry, Venla Emilia Anneli
Rantala, Ellen Karoliina
Reinikainen, Jonna Maarit
Ruskela, Jenna Maria
Sajaniemi, Veera Emilia
Siiteri, Maiju Eveliina
Syrjälahti, Sara Susan
Ylönen, Annica Eeva Anneli

Perustason ensihoidon osaamisala, pk (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

Kanerva, Wiljami Elias
Karjalainen, Vilma Aada Elvira
Kukkonen, Jiri Jesse William
Nieminen, Elsa Viola
Numento, Nella Noora Ilona
Pietiläinen, Milla Kristiina
Pulkkinen, Leeni Kaisla
Ulmala, Joanna
Tiikkaja, Milla Maarit
Timonen, Jaro Wille-Petteri
Väisänen, Emmi Helmi Hannele

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, yo

Sylgren, Vilma Lotta Sanelma
Tarhonen, Elisa Roosa-Maria

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk

Baya, Emmanuel
Hiltunen, Aleksi Iivari
Häkkinen, Jirko Johannes Benjamin
Jalkanen, Pyry Emil Tapio
Jukarainen, Antti Mikael
Kaila, Tini Tuomas Kristian
Karhu, Joonatan Ilkanpoika
Kervinen, Luukas Karri Elmeri
Kärkkäinen, Jesper Kalle Olavi
Laidinen, Marco
Lappeteläinen, Pinja Emilia Alexandra
Laurila, Otto Daniel
Miinalainen, Tatu Herman
Neuvonen, Veikka Olavi
Paakkari, Toni Pekka Tapio
Piispa, Aaron Vilho Armas
Pukarinen, Eetu Pertti Tapio
Ruhanen, Väinö Hermanni
Tegelberg, Jere Veeti Juhana
Tiainen, Kim Eero Daniel
Tähtinen, Niilo Aulis Olavi
Vironen, Samu Jukka Tapio
Virtanen, Eetu Oiva Iivari
Yli-Kleemola, Veera Kaisa

Pieksämäki

Rakennusalan perustutkinto, pk

Borgelin, Aaro Casimir
Brigatti, Jaakko Markus Tapio
Hytönen, Topias Uolevi
Hyvärinen, Heikki Otto
Kauppinen, Jani Pekka Herman
Kauppinen, Miro Elmeri
Laukkanen, Samuel Benjamin
Markkanen, Eemil Einari
Nousiainen, Aatu Eemeli
Piippo, Samu Oskari

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk

Immonen, Ada Viivi Samuella
Kotikumpu, Kiia Liisa Frederika
Kurki, Jannica Mia Maria
Kuronen, Milja Emilia
Paakkunainen, Venla Johanna

Autoalan perustutkinto, pk

Hajizada, Shah Reza
Korpinen, Reetta Ani Ellen
Kuronen, Jaakko Johannes
Parviainen, Jere Anton
Ronkainen, Oona Ida Helena
Suuronen, Veeti August

Metsäalan perustutkinto, pk

Grommi, Leevi Tapio
Hokkanen, Miika Petteri
Hänninen, Janne Tapio
Janhunen, Toni Kalevi
Kauppinen, Elina
Kauppinen, Viljami
Koskinen, Aaro Kustaa
Kultalahti, Petri Juhani Christian
Laitinen, Miska Otto Tapio
Lehvonen, Miro Ensio
Markkanen, Juuso Aleksi
Matilainen, Leevi Jani Kristian
Neuvonen, Sipi Mikael Aapeli
Nevanpää, Misa Jasper
Pietikäinen, Luukas Olavi Julius
Rissanen, Jyrki Petteri
Sallinen, Antti Juhani
Salomaa, Sauli Jorma Vihtori
Sikanen, Aapo Valtteri
Tarvainen, Jussi Olavi
Toikkanen, Niko Juhani
Turunen, Jasper Joonatan
Viljakainen, Aatu Onni Ilari

Liiketoiminnan perustutkinto, pk

Hämäläinen, Laura Roosa-Maaria
Markkanen, Annikati Aurora
Nykänen, Aaron Eetu Aapeli
Tapanainen, Konstantin Johannes
Vehmala, Veeti Juhani

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk

Nieminen, Eeli Onni Antero
Pasanen, Jesper Aleksi
Vauhkonen, Joona Jarna Juhani

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk

Aarnio, Elina Iida Helena
Hakulinen, Vilppo Pellervo
Tyrväinen, Tino Kasper Tapio

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk

Aali, Woitto Tapio
Iivarinen, Eemil Timoteus
Kinnunen, Miina Karoliina
Nykänen, Levin Mikael

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk

Ihalainen, Iita Anniina
Saavalainen, Henriikka Nea Natalia
Salkosalo, Samu-Pekka Oskari
Takkinen, Iikka Eemil Ilmari
Vuohelainen, Miro Heikki Ilari

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk

Hämäläinen, Eetu Yrjö Oskari
Kauhanen, Noa Heikki Joel
Laakoli, Jesse Kristian
Matilainen, Jirka Sakari
Paananen, Veeti Aleksi
Pasanen, Veeti Veikko Antero
Pesonen, Miro Peter Jacques
Suihkonen, Simo Olavi
Tuominen, Taneli Christian Aleksi
Vidisson, Ymir Eldur
Vihervuori, Casper Tapio Juhani

Savonlinna

Metsäalan perustutkinto, pk

Airas, Miika Eelis
Ala-Kotila, Aapo Erkki Juhani
Huju, Vili Verneri
Juvonen, Jarkko Jusa Tapio
Mikkola, Otto Antero
Muhonen, Elsa Maria Ulriikka
Paananen, Rauno Pauli Aapeli
Pölönen, Siiri Elina
Tolvanen, Oskari Ville Olavi
Turtiainen, Eemeli Matias Antero
Ylönen, Jasper Lauri Tapio

Jaa sivu