17.6.2021

Yhteishaussa opiskelemaan valitut

Tässä tutkinnoittain jaoteltu listaus yhteishaussa Esedulle valituista opiskelijoista. Huom! Listassa niiden nimet, jotka ovat hakuvaiheessa antaneet luvan nimensä julkaisuun.

Valintakirjeet lähetämme postitse valituille torstaina 17.6.

Onnea tuleville eturivin taitajille!

Mikkeli

Metsäalan perustutkinto, pk

Ahonen, Onni Viljami
Ahvenainen, Jonne Juho Olavi
Asikainen, Aku Kalle Kasperi
Björninen, Artur
Hilonen, Matias Reino Juhani
Himottu, Eeli Arttu Wiljami
Iivanainen, Eeti Aatos Einari
Korhonen, Niko Juhani
Kuosmanen, Nita Aino Klarastiina
Kurvinen, Antti Sakari
Laamanen, Aapo Sulo Olavi
Lappalainen, Juho Taavetti
Lehkonen, Miikka Aaron
Lindeberg, Toivo Mikko Juhani
Luukkonen, Teemu Tapio
Ollikainen, Akseli Manu Mikael
Paunonen, Juho Eelis Valdemar
Pippuri, Aaro Heikki Johannes
Pöyry, Mikko Ilmari
Rauhala, Eetu Antero
Remes, Oskari Aleksanteri
Tiitinen, Otto Samuli
Ukkola, Joona Mikael
Valkonen, Kristian Kullervo
Vitikainen, Jouni Markus Mikael

Rakennusalan perustutkinto, pk

Bogovits, Roomet
Heikkinen, Lauri Olli August
Häkkinen, Jesse Onni Antero
Juutilainen, Iiro Matias
Järvinen, Miika Kristian
Karvonen, Eetu Petteri
Piekäinen, Joona Erkki Antero
Saarinen, Otto Ville Akseli
Salomaa, Timi Juuso Eemeli
Suikkari, Lauri Vili Vilhelm
Tanninen, Jonne Verneri
Toivonen, Hakan Stephan Julius
Yletyinen, Jarkko Aleksanteri

Autoalan perustutkinto, pk

Bergman, Petteri Mikael
Dzemaili, Aldin
Hietakunnas, Miisa Katriina
Hokkanen, Daniel Ensio
Hytti, Ville Juhani
Kalliomäki, Jimi Kristian Tarmonpoika
Kapulainen, Elsi Elina
Kukkonen, Rene Edvart Maximilian
Laitinen, Petro Juhani
Lampinen, Jemina Nea-Maria
Mehto, Noora Sara Susanna
Nisonen, Venla Iida Maria
Nousiainen, Henri Jasper Aleksi
Nylund, Luca Sebastian
Paasonen, Veera Vieno Inkeri
Pulkkinen, Jussi Rasmus
Saviniemi, Sara Sofia
Svart, Robin Sebastian
Uimonen, Joel Antti Olavi
Ukkonen, Julius Wilhelm Olavi

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk

Falck, Luka Ilja Henrik
Kiiliäinen, Veikka Väinö Kalevi
Pasanen, Jere Julius
Pylkkänen, Luka Jaakko Sakari
Pätsi, Miika Olavi Jalmari

Talotekniikan perustutkinto, pk

Ahlgren, Aatu Elmeri
Hyvönen, Eemil Rasmus
Häkkinen, Eros Anton Antero
Häkkinen, Rasmus Ilmari
Ihonen, Eetu Topias
Klemola, Ville Mikko Matias
Kokkonen, Sauli Eerik
Liimatainen, Jesse Oliver
Lipsanen, Paavo Emil Jalmari
Matilainen, Kaapo Aleksanteri
Partanen, Jimi Otto Kasperi
Pirskanen, Aapo Samuel
Saranki, Mico Onni Eemeli
Väänänen, Nuutti Emil Petteri

Logistiikan perustutkinto, pk

Auvinen, Arttu Vili Valtteri
Blomerus, Aleksi Kyösti Gunnar
Grönfors, Benjamin Mikael Edward
Gynther, Joel Marko Henrik
Hokkanen, Joona Eino Olavi
Hänninen, Sithu Mio Oskari
Immonen, Vili Valtteri
Jalkanen, Kalle Tapio
Kaarnajoki, Alvar Otto Verner
Koivisto, Joonas Onni Aleksi
Kolehmainen, Tuomas Kalle Einari
Komu, Jukka Jouni-Matti Johannes
Koponen, Vilma Anni Elina
Kvick, Santtu Kristian
Lehkonen, Antti Aukusti
Manninen, Eetu Eemil Oskari
Manninen, Werner Matti Jalmari
Martikainen, Siiri Josefiina
Myyryläinen, Kasper Eetu Tapani
Neuvonen, Mikko Antti Oskari
Nikula, Jere Keijo Olavi
Nyberg, Janne Kalle
Pekkonen, Vili Kalle Juhani
Piispanen, Saku Petteri
Pulkkinen, Joona Oliwer
Reinikainen, Roope Aatu Albin
Ripatti, Miska Daniel
Teiskonen, Konsta Petteri
Tikkanen, Luka Viljami
Tiusanen, Tommi Leevi Kristian
Toivanen, Henrik Otto Elmeri
Väisänen, Otto Aatu Juhani

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk

Ahvenranta, Iiris Adalmiina
Hälikkä, Sanni Veera Matilda
Kontio, Linda Maarit Annikki
Konttinen, Emmi Vilhelmiina
Liimatainen, Jaana Sofia
Nikulainen, Jenna Ellinoora
Paavilainen, Julia Isabella Orvokki
Pylkkänen, Pipsa Eveliina
Reinikainen, Reetta Åsa
Ristavaara, Peppi Lotta
Ruotsalainen, Elsa Helena
Savolainen, Tytti Anna
Tiihonen, Nenna Iina Sinikka
Väisänen, Nella Johanna

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk

Eriksson, Elis Onni Oskari
Hertteli, Noel Aamos
Hynönen, Otso Hermanni
Karjalainen, Arttu Akseli
Kauppinen, Juuso Eemeli
Kokkonen, Eliel August
Kontinen, Aleksi Joona Elmeri
Kuhanen, Atte Juho Eemil
Laukkanen, Eerik Tapio
Liimatainen, Niko Eemil Sakari
Montonen, Topi Artturi
Raitanen, Juho Heikki Valtteri
Surakka, Eetu Pekka Iisakki
Taivalantti, Saku Juhani Antero
Vartiainen, Niklas Toivo Benjamin

Elintarvikealan perustutkinto, pk

Honkanen, Emilia Vilhelmiina
Karjalainen, Reetta Julia
Nykänen, Aino Emilia Katariina
Oinonen, Tara Kira Katriina
Poikkimäki, Venla Aino Elina
Saloranta, Joanne Ira Tuulia
Tolvanen, Tua Maria
Wasenius, Lotta Josefina
Väätämöinen, Helmi Taimi Kristiina

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk

Ahlstrand, Simo Joonatan
Honkanen, Arttu Eemeli
Hulkko, Senni Liisa Aurora
Hyyryläinen, Niko Matti Kristian
Hällback, Roosa Ella Inkeri
Kokko, Onni Olavi
Kuitunen, Miska Eemil
Laasonen, Daniel Onni Eemil
Laurikainen, Aapo Emil
Pljasunov, Saveli
Pöntinen, Juuso Niklas Taavinpoika
Ratilainen, Iiro Oskari
Riipinen, Juho Eemil
Saksa, Eetu Lauri Jalmari
Sormunen, Rasmus Leevi Aaron
Svanström, Eetu Tapani
Tepponen, Jesse Antti Johannes
Tuovinen, Arttu Waltteri
Tähtinen, Juuso Tapani
Valanta, Santtu Elias

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk

Bagge, Ilona Ellen Susanne
Itäkodes, Kimi Jere Johannes
Kapaun, Ken-Marty
Kuisma, Enni Sofia
Nyberg, Joni Jarno Juhani
Olsén, Aino-Emilia
Pasanen, Pinja Iina Emilia
Pietiläinen, Milla Kristiina
Sarrokunnas, Riia Maria
Tiilikainen, Minka Ronja Annikki

Matkailualan perustutkinto, pk

Vilén, Siiri Annia

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk

Aaltonen, Sanna Maria
Al Tahan, Wafaa Tamer
Anttila, Eveliina Annikki
Deng, Maria
Etelämäki, Camilla Margit
Hotokka, Arto Kalevi
Hurri, Anni Saimi Matilda
Laukkanen, Anna Mikaela
Laukkanen, Eerika Josefiina
Mäkeläinen, Minja Matilda
Niittuaho, Ella Merja Kaarina
Närvänen, Emilia Iida Maarit
Paananen, Annukka Meri-Helmi Susanna
Posti, Valtteri Onni Eemeli
Rantalainen, Silja Elina
Saksa, Alisa Iida Ellinoora
Siitari, Eetu Aleksi Johannes
Solonen, Emilia Aleksandra Anneli
Taipalinen, Celina Siiri Alexandra
Tama, Kitsatee
Tikkanen, Ida Serafia Edit
Torniainen, Venla Sofia
Tuukkanen, Elsi Esteri
Varonen, Martta Fredriikka
Vartiainen, Annika Ada Josefina
Vuorela, Sanna Pauliina

Liiketoiminnan perustutkinto, pk

Al-Zalimi, Karar Ali
Eriksson, Eetu Olavi
Haapala, Emmi-Juulia
Hannikainen, Iina Eveliina
Heinikangas, Manta Minttu Merinna
Hämäläinen, Ville August Mikanpoika
Jäntti, Urho Eerik Klausinpoika
Klen, Jasmin Juulia Katariina
Koivunen, Aapo Juhani
Kontio, Jimi Niklas
Koponen, Waltteri Veeti Eemeli
Korhonen, Jasper Sami Markus
Kutvonen, Eetu Joonatan
Kälviäinen, Iivo Anttoni
Lampinen, Jalmari Ananias
Lehmusoksa, Santeri Juuso Tapio
Manninen, Alisa Eveliina
Marttinen, Luukas Aaro Juhani
Muukkonen, Julius Mikael
Myyryläinen, Martti Taneli
Nyström, Veeti Sakari
Parkkinen, Sonja Iida Eerika
Purujärvi, Joni Eppu Iivari
Taskinen, Ilari Veikko Ilmari
Turunen, Ella Ilona
Tyrväinen, Jasmin Aurora
Viinikainen, Ella Aada Maria

Perustason ensihoidon osaamisala, pk (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

Anttonen, Venla Emma Maria
Ervasti, Aliisa Maria
Hertteli, Veera Lyydia
Humalajoki, Emilia Kristiina
Kauppinen, Helmi Lilja
Kunttu, Atte Samuel
Kurki, Oona Tuulia
Laakkonen, Rasmus Arvi Elmeri
Laine, Jimi Christian
Nikki, Lotta Linnea
Taskila, Eerika Kristiina
Ukkonen, Emma Johanna

Pieksämäki

Metsäalan perustutkinto, pk

Hiltunen, Juuso Johannes
Kohvakka, Krista Kukka-Maaria
Kolari, Sauli Matias
Korhonen, Tatu Leevi Valtteri
Kähärä, Arttu Einari Ensio
Kärkkäinen, Olli Aleksi
Myyryläinen, Jessika Venla Katariina
Ryynänen, Juuso Anttoni
Suomalainen, Juho-Johannes
Uljanoff, Aaro Onni Ilmari
Valkonen, Otto Juhani

Liiketoiminnan perustutkinto, pk

Koskimaa, Anna Aamu Aurinko
Lappi, Tuukka Henrik Oscar
Maljanen, Ella Helmi Regina
Sorvali, Iita Sarita
Viinikainen, Veeli Manu Oliver
Ylönen, Siiri Elina   

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk

Kosunen, Otto Olavi
Tolppanen, Tea Roosa Maria

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk

Harmainen, Sofia Susanna
Hytönen, Ida Sofia
Hämäläinen, Eevi Julia Vilhelmiina
Paavonsalo, Maria Jenna Johanna
Pakarinen, Jenni Emilia
Rytkönen, Petra Maria Helena
Turunen, Saga Aleksandra
Valtonen, Silja Elsa Helena
Väisänen, Iida Karoliina

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk

Honkanen, Kiia Riikka Susanna

Rakennusalan perustutkinto, pk

Karjalainen, Niklas Heikki Sakari
Kärkkäinen, Jenni Emilia
Laine, Juho Kristian
Lappalainen, Miro Simo Samuel
Männynsalo, Miska Aleksanteri
Pulliainen, Mea Marisa
Skön, Miro Eemil Olavi

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk

Häkkinen, Veeti Olavi Tomminpoika
Härkönen, Juuso Oskari
Laukkanen, Paavo Onni Valtteri
Ritvanen, Roni Eero Mikael
Salkosalo, Samu-Pekka Oskari
Taam, Iiro Kasperi
Takkinen, Iikka Eemil Ilmari
Ullah, Hugo Ricardo
Veijonen, Atte Miro Valtteri
Ylönen, Topias Otto-Ilari

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk

Hautamäki, Eetu Antero Olavi
Häkkinen, Ville Osku Viljami
Kohvakka, Samuli Jari Markus
Laitinen, Arsi Samuli Kristian
Manninen, Tuomas Petteri
Mononen, Jarkko Sakari
Niemelä, Joona Onni Oskari
Rissanen, Janne Markus
Tuononen, Vesa Joni Eemeli
Ylönen, Jarno Heikki Aleksi

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk

James Naeer, Soneha
Kohonen, Jimi Daniel
Lautamies, Aleksanteri Mikko Antero
Myyryläinen, Rasmus Aleksi Tapani

Autoalan perustutkinto, pk

Hynninen, Sara Ella Maria
Kolehmainen, Nuutti Elmeri
Ossi, Juuso Kasperi
Pehkonen, Aarre Josef Aleksanteri
Teittinen, Otto Emerik
Turunen, Taavi Oskar
Vuojalahti, Tuukka Jami Johannes
Väisänen, Juha Pellervo

Savonlinna

Metsäalan perustutkinto, pk

Aalto, Santeri Matias Hermanni
Haverinen, Aaro Pekka Sakari
Huttunen, Veeti Viljami
Käyhkö, Hannes Juhana
Mikkonen, Sami Matias
Mynttinen, Jiri Markus Mikael
Nykänen, Asmo Arto Ilmari   

Jaa sivu