14.6.2018

Yhteishaussa opiskelemaan valitut

Yhteishaussa Mikkeliin ja Pieksämäelle valitut opiskelijat.
HUOM! Listassa niiden nimet, jotka ovat hakuvaiheessa antaneet luvan nimensä julkaisuun.

Valintakirjeet lähetetään postitse valituille torstaina 14.6.

Onnea tuleville eturivin taitajille!

****

MIKKELI

Logistiikan perustutkinto, pk

Bollström Roger
Hakuli Mika
Heikkinen Topi
Hokkanen Juuso
Hämäläinen Eemeli
HänninenJuho-Pekka
Immonen Veeti
Kamppi Justus
Kantola Milja
Karppi Jesse
Kukkonen Jesse
Lahtinen Ville
Loisa Tapio
Maaranen Miika
Ruuskanen Jimi
Röksä Mikko
Saintula Jonne
Salminen Roni
Salomaa Tommi
Särkkä Dmitry
Takkinen Tino
Tarkiainen Mimmi
Uusitalo Topi

Autoalan perustutkinto, pk

Heikkinen Kimi
Huuhka Juuso
Häkkinen Iida
Hämäläinen Juuso
Hämäläinen Jyri
Ikonen Rene
Jääskeläinen Veeti
Kiiski Mikael
Kovanen Eetu
Kurkinen Miika
Lampinen Janette
Lindqvist Miro
Marttila Silja
Moilanen Jasmin
Muranen Aatu
Myyryläinen Milla
Nousiainen Minna
Poutanen Eetu
Pylkkänen Tomi
Reponen Antti
Rietz Julius
Turtiainen Santtu
Välimäki Veeti

Elintarvikealan perustutkinto, pk

Ahtiainen Elisa
Hossaini Maedah
Jääskeläinen Vilma
Laakso Emmi
Lahikainen Sanni
Laitinen Viivi-Sofia
Männistö Miia
Taskila Ronja
Tuukkanen Linda
Valjakka Nea

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk

Antikainen Jennina
Auvinen Iina
Dzemaili Aldina
Eriksson Ada
Erling Rebecca
Estola Joni
Halinen Emmi
Haponen Miisa
Hirvonen Milla
Hynninen Lassi
Hämäläinen Timo
Hänninen Lilli
Järvenpää Lotta
Kestola Eemeli
Koponen Linnea
Kosonen Iida
Kyllönen Tessa
Kärkkäinen Jenna
Laamanen Ia
Lahtinen Jane
Lahtonen Ilona
Lappeteläinen Pinja
Lappi Venla
Laurikainen Iida
Lähteenmäki Anne
Mattsson Elias
Mustonen Antti
Mäkinen Julia
Niskanen Inka
Nissinen Matilda
Piiroinen Sari
Puha Janina
Pulkka Veera
Purolehto Juulia
Puustinen Kerttu
Reinamo Juliana
Reponen Hertta
Ryyti Josefiina
Seppänen Milja
Siikalahti Pinja
Suomela Sofia
Tarhonen Mari
Tarvainen Noora
Turtiainen Mimmi
Valanta Veeti
Vehviläinen Tuuli
Venäläinen Miko

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, yo

Hyyryläinen Niina
Lintunen Sakari
Lipsanen Aleksi
Oiva Elise
Tuppurainen Sonja

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk, yo

Ahonen Mimmi
Hämäläinen Jonna
Hämäläinen Jutta
Kirsilä Emilia
Laasonen Lilli
Nieminen Elina
Nissinen Ida
Nyberg Karoliina
Pekurinen Janna
Saloranta Jessica
Siponen Suska
Tiihonen Alisa

Matkailualan perustutkinto

Hannula Vilma
Kinnula Jasmin
Lampinen Jemina
Luukkonen Kalle
Markkanen Eetu
Narvanto Sara
Roivas Vilma
Sivac Haris
Tikka Janna

Perustason ensihoidon osaamisala, pk (sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

Ghantous Matilda
Lampinen Annika
Larnos Tinka
Mäkeläinen Riina
Nieminen Miika
Pekurinen Janina
Pekurinen Jessica
Pennanen Teemu

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk

Brusila Robert
Haapea Lukas
Immonen Oona
Kervinen Rasmus
Laine Lotta
Lipsanen Ida-Linnea
Marttinen Matias
Pospelov Daniel
Puhakka Iida
Putkonen Eetu
Pöntinen Rene
Rahikainen Aron
Rouhiainen Ella
Rovio Jesse
Ruuskanen Joni
Siikalahti Sonja
Sinkko Netta
Söderström Roni

Liiketoiminnan perustutkinto, pk

Blomberg Mico
Hasu Olli
Hiltunen Aada
Hokkanen Joonas
Jääskeläinen Juuso
Karhunen Niklas
Karjalainen Kasperi
Karjalainen Minja
Kauppinen Niko
Kujala Miro
Kukkasniemi Leevi
Lahtonen Ringa
Lehtinen Leevi
Liukkonen Sara
Markonsalo Aino
Mikkonen Ilkka
Moisio Milla
Neuvonen Pauli
Nevanoja Lassi
Ovaska Iisa
Pirskanen Seela
Pitkänen Oliver
Puumalainen Iida
Pylkkänen Matias
Rossi Kiia
Rundgren Artturi
Räisänen Janne
Seppänen Tino
Silvennoinen Sarianne
Tuononen Atte
Turkulainen Tom
Utriainen Jade
Vahvaselkä Veeti
Vanhala Niko
Vuori Oskari

Liiketoiminnan perustutkinto, yo

Åkerlund Jasmin

Pintakäsittelyalan perustutkinto,pk

Hyyryläinen Roni
Koponen Viivi
Kyllönen Jan
Lampinen Jere
Nieminen Jesse
Ruotsalainen Karoliina
Vuokio Oona
Winqvist Isabella

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, pk

Janhunen Jussi
Karhu Sami
Lehkonen Eetu

Talotekniikan perustutkinto, pk

Airas Otto
Haikarainen Jani
Häkkinen Lauri
Hänninen Jesse
Karppinen Rasmus
Kupiainen Jere
Lampinen Tuukka
Lautiainen Oskari
Märkälä Juho
Nuutinen Sampo
Pulkkinen Leevi
Rauhala Jere
Skaffari Anton
Telkkä Aatu
Tirronen Miro

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, pk

Björn Jonne
Holmberg Veeti
Huovinen Eetu
Hyytiä Sami
Leikas Alpo
Livandovski Alexander-Toivo
Nissinen Arttu
Nuuttinen Jere
Parkkonen Pietu
Saarinen Arttu
Vacker Nikki
Varonen Mikko

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk

Flink Teemu
Hotti Joonas
Kantola Isabella
Keränen Sisu
Kiuru Ossi
Kärnä Aapo
Lehto Niko
Pietiäinen Iivari
Pohjalainen Vili
Pyy Eetu
Saltiola Juuso
Siiskonen Jonne
Tuononen Kauri
Ukkonen Roope
Varonen Ville
Viinikainen Urho
Väisänen Elmeri

Rakennusalan perustutkinto, pk

Anttonen Teemu
Heikkinen Miika
Härkönen Toni
Kiiliäinen Veikka
Kurronen Mikko
Lampi Emil
Lappi Heikki
Mikkola Veeti
Muukka Verneri
Parkkinen Iitu
Parkkinen Jasper
Piirainen Esa
Pyar Reh Pyar
Pöyhönen Tomi
Pöysti Jesse
Salmenius Aatu
Savolainen Jari
Tiihonen Julius
Tullinen Konsta
Voutilainen Niko

Metsäalan perustutkinto, pk, Mikkeli

Asikainen Aatu
Buur Simo
Hallasaari Atte
Hasanen Eemeli
Holappa Tuomas
Häkkinen Jesse
Hällback Otto
Inkilä Tomi
Kauppinen Lassi
Kettunen Aapo
Kinnunen Niklas
Kohvakka Juuso
Kärkkäinen Väinö
Laitinen Lassi
Lyytikäinen Roope
Martikainen Joni
Mäki Juuso
Outinen Tatu
Piispa Lasse
Pöyry Hugo
Rantanen Jimi
Rautiainen Ville
Räisänen Paavo
Suojala Joona
Suojala Leevi
Tarkiainen Jarkko
Taskinen Antti
Ukkonen Jesse
Valkonen Jami

Metsäalan perustutkinto, pk, Savonlinna

Huttunen Oskari
Issakainen Mika
Koikkalainen Juho
Lyytikäinen Tino
Makkonen Saku
Niiranen Joona
Nousiainen Eemil
Sinkkonen Roni
Ulvinen Eeropekka

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk

Asikainen Vili
Kauppinen Toivo
Koivisto Aleksi
Kokkonen Verneri
Kolehmainen Kristo
Kousa Marcus
Lehkonen Artturi
Levoska Oskar
Nikulainen Elmeri
Nykänen Juho
Okkonen Niko
Pöyry Joonas
Ruskela Joni
Tihverä Jiri
Tillaeus Olivia
Vehviläinen Roni
Viinikainen Leevi
Yletyinen Perttu

PIEKSÄMÄKI

Autoalan perustutkinto, pk

Mökkönen Toni
Parviainen Jesse
Pesonen Henri
Riipinen Jesse
Teittinen Konsta

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk

Hämäläinen Janita
Härmä Sanni
Koikkalainen Viivi
Koponen Vera
Lappi Lotta
Manninen Tiia
Mononen Pinja
Niskasaari Sara
Nyrönen Johanna
Piispanen Lilli
Pulkkinen Sara
Raatikainen Jenna
Rautiainen Emma
Räisänen Roosa
Vezhina Ekaterina

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk

Lallukka Matti
Marttinen Jiri
Rami Justus
Taavitsainen Topi
Torniainen Kim

Liiketoiminnan perustutkinto, pk

Eskelinen Ronja
Hirvonen Suvi
Poikolainen Mea
Pöntinen Minttu
Rissanen Ville
Sipinen Samuli
Venäläinen Taru

Metsäalan perustutkinto, pk

Hauhia Arttu
Iivarinen Mikael
Karppinen Jesse
Kippola Roni
Korhonen Tommi
Lukkarinen Aapo
Mykkänen Tatu
Nisonen Leevi
Nyyssönen Jani
Pakarinen Jesse
Piirainen Veeti
Pusa Valtteri
Reinikainen Eetu
Riipinen Lassi
Ruuskanen Antti
Tiitinen Henri
Torniainen Roope
Turunen Leo
Tyrväinen Veeti
Vauhkonen Lari

Rakennusalan perustutkinto, pk

Janhonen Eetu
Janhunen Niklas
Kiiskinen Henrik
Miettinen Veeti
Pietikäinen Veeti
Pohjolainen Vili
Pulkkinen Tuomas
Taavitsainen Otto
Tamminen Oskari
Tukiainen Eemeli
Vauhkonen Tuomas
Vesterinen Henri

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk

Lehvonen Jaakko
Mustonen Ella
Voutilainen Jenni

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk

Häkkinen Aaro
Kovanen Markus
Kääriäinen Jere
Könönen Samuli
Mustonen Atte
Myyryläinen Anni
Ollikainen Milo
Sutela Joonas
Vihonen Leevi
Åkerman Jope

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk

Jäntti Aron
Pesonen Tatu

Jaa sivu